Реални новини в реално време!

За четвърта поредна година община Свищов отличи победителите в конкурса „Баба Марта“

05.03.2019 14:29

Приключи тазгодишното издание на конкурса на община Свищов посветен на традиционния български празник Баба Марта. Инициативата на отдел „Образование“ и дирекция „Култура и културно наследство“ за пореден път събра малки и големи, за да награди най-добре представилите се в четвъртото издание на творческото състезание.

Церемонията по награждаването са състоя в ХГ „Николай Павлович“, а големият брой присъстващи красноречиво показа засиленияинтерес към инициативата. Г-ж Румяна Кузева разказа за традициите и обичаите свързани с празника и сподели, че конкурсът придобива все по-голяма популярност извън пределите на Общината. Тя сподели още, че и тази година журито е било затруднено да избере най-добрите, сред изключително интересните творби на участниците в трите категории.

 Наградите на победителите бяха връчени от зам.-кметът Анелия Димитрова, директорът на дирекция „Култура и културно наследство“ Росен Маринов и гл. експерт „Култура“ Таня Ликова. 

За веселото настроение в празничния ден допринесоха децата от група „Пчеличка“ и група „Калинка“ на ДГ „Чиполино“, които под ръководството на своите ръководители СветланаРадева, Виктория Николаева, Румяна Димитрова и Надя Георгиева изпяха песнички за пролетта.

 

Отличените участници, в категориите: рисунка, оригинална мартеница и/или мартенско пано,получиха своите награди както следва:

 

КАТЕГОРИЯ „РИСУНКА“

 

МЯСТО

ИМЕ, ФАМИЛИЯ

ДГ/УЧИЛИЩЕ

НАСЕЛЕНО МЯСТО

I ГРУПА

1 място

Изнесена група в с. Алеково

ДГ „Радост“ 

с. Царевец

2 място

ГРУПА

ДГ „Васил Левски“

Свищов

3 място

Цветелина Христова- 5 години

ДГ „Чиполино“

Свищов

II ГРУПА

1 място

Виктория Кръстева- 9 години

СУ „Николай Катранов“

Свищов

2 място

Белослава Йорданова- 8 години

СУ „Николай Катранов“

Свищов

3 място

Ипек Салиева

ОУ „Филип Сакелариевич“

Свищов

III ГРУПА

1 място

Ивана Иванова- 15 години

СУ „Николай Катранов“

Свищов

2 място

Ванеса Саидова- 12 години

ОУ „Христо Ботев“

с. Ореш

3 място

Александрина Александрова- 12 години

ОУ „Христо Ботев“

с. Ореш

 

 

 

 

 

КАТЕГОРИЯ „МАРТЕНИЦА“

 

МЯСТО

ИМЕ, ФАМИЛИЯ

ДГ/УЧИЛИЩЕ

НАСЕЛЕНО МЯСТО

I ГРУПА

1 място

Кръжок по приложни изкуства

НЧ „Трудолюбие1907“

с. Вардим

2 място

Ивайла Ганева- 5 години

ДГ „Васил Левски“

Свищов

3 място

Николета Игнатова- 6 години

ДГ „Калина Малина“

Свищов

II ГРУПА

1 място

Зорица Андреева- 11 години

ОУ „Христо Ботев“

с. Ореш

2 място

Красимира Иванова- 3 б клас

СУ „Цветан Радославов“

Свищов

3 място

Даниел Андреев- 3 б клас

СУ „Димитър Благоев“

Свищов

III ГРУПА

1 място

Василена Стоянова- 7 клас

ОУ „Цар Симеон I“

Варна

2 място

Илиян Илиев- 14 години

СУ „Димитър Благоев“

Свищов

3 място

Бранимир Тодоров- 13 години

ОУ „Христо Ботев“

с. Алеково

 

 

 

КАТЕГОРИЯ „ПАНО“

 

 

МЯСТО

ИМЕ, ФАМИЛИЯ

ДГ/УЧИЛИЩЕ

НАСЕЛЕНО МЯСТО

I ГРУПА

1 място

III ГРУПА

ДГ „Валентина Терешкова“

гр.Батановци,

общ. Перник

2 място

IV ГРУПА

ДГ „Чиполино“

Свищов

3 място

Кристиян Кузманов- 6 години

ДГ „Васил Левски“

Свищов

II ГРУПА

1 място

Ралица Иванова- 4 в клас

СУ „Димитър Благоев“

Свищов

2 място

IV ГРУПА

ДГ „Слънчо“

Свищов

Реклама
Последвайте ни